Kaplıca Turizmi: En Gözde 5 Termal Tesis

Kaplıca Turizmi: En Gözde 5 Termal Tesis

Genellikle tedavi amaçlı tercih edilen termal tesisler, yılın yorgunluğunu atmak için harika bir seçenek olabilir. Özellikle kış mevsiminde oldukça revaçta olan termal tesislerin çoğu sunduğu, fizik tedavi, egzersiz, rehabilitasyon, terapi, diyet kürleri sebebiyle bedeniniz ve ruhunuz için oldukça fayda sağlıyor. Kan dolaşımını düzenleme etkisiyle çamur banyosu yapabilir, cilt rahatsızlıkları ve romatizmal hastalıklara şifa sağlaması amacıyla termal suda saatlerinizi geçirebilirsiniz. Herhangi bir rahatsızlığınız olmasa dahi, rahatlamak, dinlenmek, ruhunuzu ve bedeninizi arındırmak için termal tesisler size bu konuda oldukça fayda sağlayacak.


1- NG Afyon Wellness & Convention Hotel

5 yıldızlı NG Afyon Wellness & Convention Hotel, Afyonkarahisar mevkiinde yer alıyor. 428 odalı tesis, oldukça geniş bir alanda, misafirlerin konforu ve rahatlığı düşünülerek dizayn edilmiş. Kahvaltı ve akşam yemeği, konaklama ücretinize dahil olan tesiste dilerseniz öğle yemeğiniz için a la carte restoranları tercih edebilirsiniz. Shiatsu-Thai masaj odası, cilt bakım odaları, vücut bakım odaları, ayurveda masaj odaları, Türk hamamları (kadın ve erkek ayrı), tepideryum şok duşları, fin saunası, bio sauna aromaterapi odası, termal havuzlar gibi birçok termal hizmet sunan tesisten, bedeniniz ve ruhunuz arınmış şekilde ayrılacağınız şüphesiz.


2-Oruçoğlu Thermal Resort

Demirçevre mevkiinde yer alan tesis, Afyonkarahisar merkez sınırları içerisinde bulunmaktadır. Termal banyolu odaları, engelli odaları, aile odaları, misafirlerin konforu düşünülerek dizayn edilmiştir. Yarım pansiyon konseptiyle hizmet alacağınız tesiste, öğle yemeğiniz için tercih edebileceğiniz a la carte restoranda mevcut. Ozon sauna, buhar odası, cilt bakımı, kese, kaplıca, çamur banyosu, thai masajı, açık-kapalı yüzme havuzları ve saymakla bitmeyen birçok hizmet sunan tesis, termal denince ilk akla gelen seçeneklerden. Tercihimiz; Ana Bina Balkonlu Küvetli Oda’ da konaklamanızdan yana.


3-Çam Thermal Resort & Spa Convention Center

Kızılcahamam mevkiinde bulunan Çam Thermal Resort & Spa Convention Center’ın çoğu odası, Soğuksu Milli Parkı manzaralıdır. 5 yıldızlı tesisin; 8 farklı oda tipi ve toplam 256 odası bulunmaktadır. Kahvaltı ve akşam yemeği konaklama ücretine dahil olarak hizmet veren tesis, fin hamamı, buhar odası, kese, kaplıca, çamur banyosu, thai masajı, türk hamamı, açık ve kapalı termal havuz vb. imkan sunmaktadır. Alkollü içecek bulunmayan tesiste, çift konaklamalarında evlilik şartı arandığınıda hatırlatalım.


4-Al’si Ametis Thermal Hotel & Spa

Ulukışla mevkiinde bulunan tesis, Türkiye’nin ilk 7 yıldız hizmet anlayışını benimseyen tesislerinden olup, misafirlerine en iyi hizmet ve konforu sağlamayı vadetmektedir. Yarım pansiyon konseptiyle hizmet veren tesis; ekolojik değerleri oldukça önemsemektedir. Ozon sauna, buhar odası, kaplıca, thai masajı, aroma terapi masajı, bali masajı gibi tedavi ve rahatlamaya yönelik hizmetler sunulmaktadır. Açık-kapalı yüzme havuzları, kapalı termal havuzu bulunan tesisin, termal su akan odalarının çoğunda küvet bulunmaktadır. Engelli misafirler için oldukça artısı bulunan tesisin aynı zamanda bebek ve çocuk dostu olanakları mevcuttur. Oldukça lüks ve konforlu bir dizayna sahip tesisten, memnun ayrılacağınızdan şüpheniz olmasın.


5-Kervansaray Termal Hotel

İstanbul’a yaklaşık 2 saatlik uzaklıkta bulunan tesis, Osmangazi-Çekirge mevkiinde yer almaktadır. 9bin metrekarelik geniş bir alanda bulunan tesisin, çatıları kubbeli, geleneksel bir yapıdadır. Kaplıca, fitness merkezi, sauna, Türk hamamı bulunan tesiste açık-kapalı termal havuzları misafirler için hizmette. Kahvaltı dahil yada yarım pansiyon konseptiyle hizmet alabileceğiniz tesisin, a la carte restoranı ve barlarında özenle hazırlanan lezzet tatları deneyimleyebilirsiniz. 48 metrekarelik özenle dizayn edilmiş Executive Suit Oda, konforunuz için en ferah seçenek olabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir